نام کامل:داوود یعقوبی,نام مستعار:مجتمع فنی تهران.آدرس سایت:www.www.mftalborz.ir.همکاران:soomar63.com
5 از 5
ورود

بیمه

بیمه چیست؟

بیمه، اشخاصی را که متحمل زیان یا حادثه ناخواسته ای شده اند قادر می سازد که پیامدهای این وقایع ناگوار را جبرانکنند. خسارت هایی که به این قبیل افراد پرداخت میگردد از پول هایی تأمین می شود که برای خرید بیمه نامه می پردازندو با پرداخت آن در جبران خسارت همدیگر مشارکت می کنند. به بیان دیگر همه آن هایی که خود را بیمه میکنند با مشارکت در سرمایه ای که متعلق به همه خریداران بیمه است، در جبران خسارت و زیان های هریک از افراد بیمه شده،شریک و سهیم می شوند.

مقدار حق بیمه مربوط به هر نفر متقاضی بیمه با توجه به دو عامل مهم محاسبه می شود:

نخست این که، به طور کلی احتمال بروز خسارت در آینده چه قدر است و دوم،آن که احتمال وقوع حادثه برای بیمه گذار متقاضی بیمه بیشتریا کمتر از میانگین احتمال خطر مزبور باشد.

بیمه چگونه به وجود آمد؟

بیمه های غیرزندگی، پیشینه بلند مدتی دارند. نوعی از بیمه های دریایی حدود0003سال قبل مورد استفاده قرار گرفت. بیمه هایزندگی نیز سابقه زیادی دارند.این نوع بیمه ها نخستین بار هنگامی پدید آمد که سربازان رومی قسمتی از دستمزدخودرا در صندوقی جمع آوری کردند تا چنانچه در جنگ کشته شدند، آن پول به خانواده هایشان پرداخت شود.

بیمه در دنیای امروز

امروز دیگر تصوراین که گونه ای از فعالیت انسان بدون وجود بیمه شکل پذیردمشکل است. به ویژه آن که در قرن بیستم تحولات تکنولوژی، حمل و نقل وارتباطات با سرعت و وسعت شگفت آوری انجام پذیرفته است. برجسته ترین نمونه این موضوع پیشرفت موتور اتوموبیل است که متعاقب آن بیمه اتوموبیل به یکی ازمهم ترین بخش های صنعت بیمه تبدیل شدهاست.

توسعه مهم دیگر، افزایشتعدادریسک های یگانه خیلی بزرگ است .نفتکش های غول پیکرو هواپیماهای بسیار بزرگ نمونه هایی هستندکه نشان می دهند سرمایه تحت پوشش بیمه ممکن است صدها میلیون تومان ارزش داشته باشد. مشکلات مربوط به پوشش چنین سرمایه های عظیمی باعث شده است که بیمه گران به پشتیبانی یکدیگر، یک خطر بزرگ را در سطح داخلی و بین المللی به صورت بیمه اتکایی مجدد بین خود توزیع کنندو از عهده جبران خسارتهاهنگفت برآیند.

همراهبا ارتقا و پیچیدگی بیشتر زندگی انسان امروز، بیمه ها نیز از زوایای مختلف و با شتاب توسعه یافته اند. زیان هایی که ممکن است به طور ناخواسته در جریان فعالیت و زندگی عادی هر فردی به دیگران وارد آید و در قبال آن ها مسؤول واقع شود بابیمه مسؤولیت تحت پوشش قرار میگیرند.در این خصوص، می توان به بیمه مسؤولیت پزشکان وبیمه مسؤولیت تولیدکنندگان اشاره کرد.

بیمه های زندگی نیز پیشرفت های شگرفی یافته و مجموعه متنوعی از انواع این نوع بیمه را ارائه کرده است در این زمینهانواع بیمه های مستمری و عمر و پس انداز به طور چشم گیری افزایش یافته است.

انواع محصولات بیمه ی عبارتند از :

1- اتومبیل

2- زندگی ( عمر)

3- مسئولیت

4- مهندسی

5- آتش سوزی

6- درمان

7- حوادث

8- باربری

9- پول

10- انرژی

11- اتکائی

مجتمع فنی تهران –نمایندگی استان البرزجهت رفاه حال دانشپذیران، اساتید و پرسنل محترم تفاهم نامه ای جهت انجام کلیه امور بیمه ی (مشاوره و صدور) با بیمه تجارت نو نمایندگی کد 1342منعقد نموده که می توان برای آشنایی بیشتر با شماره های 09197025131 - 02632400979 تماس حاصل کرده و یا به کانالهای ارتباطی زیر مراجعه نمود.

: وب سایتwww.tejaratinsurance1342.com

: کانال تلگرام@TejaratInsurance1342


برای ارسال نظر کلیک کنید
  • نظری ارسال نشده است

ویژه ها

  • نظری ارسال نشده است

پسندها

  • نظری ارسال نشده است

آخرین اخبار

نوشته شده در 27/11/1397, 11:43 توسط admin
دوست داری یاد بگیری که چطوری تلفن همراه خراب رو تعمیر کنی ‼️‼️‼️‼️ عیب هاشو متوجه بشی و بتونی رفعش کنی؟‼️‼️‼️ شروع قطعی...
نوشته شده در 27/11/1397, 11:36 توسط admin
کمپ سه روزه Node JS مدرس: شروین سوری 15 تا 17 اسفند ساعت 9 تا 17 مرکز مشاوره: ☎️ +982634127 داخلی 122 و...
نوشته شده در 27/11/1397, 10:17 توسط admin
تکمیل ظرفیت آزمون بین المللی ICDL ✅گواهینامه ICDL به عنوان یک مدرک مورد تایید و معتبردر جوامع بین الملل پذیرفته شده است بدین...
نوشته شده در 15/11/1397, 14:26 توسط admin
در تعطیلات نوروز متخصص شوید برنامه کمپ نوروز مجتمع فنی تهران نمایندگی استان البرز ⬅️ دپارتمان...
نوشته شده در 15/11/1397, 10:16 توسط admin
سمینار امنیت و رمزنگاری فایل های آفیس #تکیاد یکشنبه 28 بهمن ساعت ۱۸ سالن سمینار آزادگان ارائه دهنده : سرکار خانم...
نوشته شده در 12/11/1397, 10:41 توسط admin
دپارتمان مدیریت مجتمع فنی تهران(نمایندگی البرز) برگزار می نماید: "آموزشMBA در مجتمع فنی تهران نمایندگی البرز" آموزشMBA در...
نمایش

درخواست تماس شناور

برای درخواست مشاوره؛ لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید:

شماره تماس(*)